Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Ангела 4*-Копаоник

Хотел Ангела 4*-Копаоник

 
(0 Оцени)

Angella Spa & Wellness 4*- Kopaonik
Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера
10% попуст за уплата до 31.10.2021
Попустот за рана уплата важи за период на престој 01.12-24.12 / 16.01-03.04.2022

Период Смена Мин.ноќи 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 Апартман со 1 спална
01.12-05.12 2 50 75 65
05.12-12.12 2 55 83 70
12.12-17.12 Нед/Пет 2 55 113 90
17.12-19.12 Пет/Нед 2 55 83 70
19.12-24.12 Нед/Пет 3 70 105 85
24.12-28.12 Пет/Вто 4 92 138 107
28.12-02.01 Вто/Нед 5 132 198 147
02.01-09.01 Нед/Нед 7 92 138 107
09.01-16.01 Нед/Нед 7 92 138 107
16.01-23.01 Нед/Нед 7 92 138 107
23.01-30.01 Нед/Нед 7 81 121 96
30.01-06.02 Нед/Нед 7 81 121 96
06.02-13.02 Нед/Нед 7 81 121 96
13.02-20.02 Нед/Нед 7 92 138 107
20.02-27.02 Нед/Нед 7 81 121 96
27.02-06.03 Нед/Нед 7 70 105 85
06.03-13.03 Нед/Нед 7 70 105 85
13.03-20.03 Нед/Нед 7 70 105 85
20.03-27.03 Пакет 7=6 60 90 75
27.03-03.04 Пакет 7=6 60 90 75

 

Ценовник за краток престој – резервација на барање 5 дена пред термин!

Период 1/2, 1/2+1, 1/2+2, 1/1+1 1/1 Апартман со 1 спална
02.01-09.01 102 153 117
09.01-16.01 102 153 117
16.01-23.01 102 153 117
23.01-30.01 91 136 106
30.01-06.02 91 136 106
06.02-13.02 91 136 106
13.02-20.02 102 153 117
20.02-27.02 91 136 106
27.02-06.03 80 115 95
06.03-13.03 80 115 95
13.03-20.03 80 115 95
20.03-27.03 70 100 85
27.03-03.04 70 100 85

 

 

Во цената е вклучено:
– Сместување на база на Појадок и Вечера послужување на оброци е по принцип шведска маса (доколку во хотелот престојуваат под 30 гости се послужуваат на база сет-мени);
– Специјален програм за Бебиња (грејач за флаша, маса за пресоблекување, корито за капење, Baby Cot) задолжителна претходна резервација;
– Неограничено користење на Спа центар ( џакузи, хамам, финска сауна, ифра сауна, kneipp;
– Неограничено користење на Фитнес центар
– Wi-Fi
– Хотелско осигурување
– Ски гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќањето се врши во агенција)

Услови за деца
-Деца до 6,99 години во присуство на 2 возрасни лица доколку дели легло со родител ГРАТИС во 1/2 соба
– Дете 2-11,99 години во присуство на 2 возрасни лица на дополнително легло попуст 50%
– Дете 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице попуст 50%
– Две деца 2-11,99 години во присуство на 1 возрасно лице остварува 50% попуст во 1/2, 1/2+1 соба
– Две деца 2-12 години во присуство на 2 возрасни лица – на дополнително легло 50% попуст во 1/2+2 соба или 1/2+2 апартман.
– 3-то и 4-то возрасно лице на дополнително легло имаат 20% попуст во 1/2+1, 1/2+2 или 1/2+2 апартман
– Минимален број на лица за 1/4 соба е 3 полни суми.
– Минимален број на лиза за апартман со 1 спална е 3 полни суми.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register