Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила ,,Алекс“ – Ксамил 2022

Вила ,,Алекс“ – Ксамил 2022

 
(0 Оцени)

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.
                 Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил. Располага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

 

ВИЛА АЛЕКС – КСАМИЛ, АЛБАНИЈА

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.
                 Вила Алекс се наоѓа на само 50 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на Ксамил.
Pасполага со трокреветни соби на приземје и на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима, WI-FI.

15% попуст за резервација и целосна уплата до 31.01.2022
10% попуст за резервација и целосна уплата до 31.03.2022
5% попуст за резервација и целосна уплата до 30.05.2022

ВИЛА АЛЕКСКСАМИЛ
Термин Ноќевања 1/3 студио на прв спрат 1/3+1 студио на прв спрат 1/3+1 приземје
03.06 – 10.06 7 179 189 189
10.06 – 17.06 7 189 199 199
17.06 – 24.06 7 209 219 219
24.06 – 01.07 7 239 249 249
01.07 – 08.07 7 279 289 289
08.07 – 15.07 7 309 319 319
15.07 – 22.07 7 339 349 349
22.07 – 29.07 7 339 349 349
29.07 – 05.08 7 339 349 349
05.08 – 12.08 7 339 349 349
12.08 – 19.08 7 319 339 339
19.08 – 26.08 7 279 319 319
26.08 – 02.09 7 249 279 279
02.09 – 09.09 7 189 199 199
09.09 – 16.09 7 189 199 199

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

 

 НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Можност за дополнителен кревет во oдредени студија – Бесплатно;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

 

 

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 30% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 55€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 65€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

Битола (Пред спортска Сала) – 50€  по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 50€

Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 55€ по лице

Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – 55€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола – 55€ по лице

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање:

22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно

22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно

21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно

23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно

00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола

01:00 h Битола – (спортска сала)

01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен

02:00 h Охрид – (бензиска Пумпа Лук Оил на излезот кон Битола)

02.20 h Струга – (на кружниот тек на влезот)

 

 

 • Вклучено
  Интернет
  Паркинг
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Детско катче
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
You don't have permission to register