Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

 
(0 Оцени)

 БЕЧИЧИ е познато летувалиште кое се наоѓа на 4км од центарот на Будва. Карактеристично по неговата долга и широка песочна плажа од скоро 2км. Бечичи е центарот на туризмот и во овој дел се наоѓаат најголемите луксузно хотели, има огромен број на ресторани и кафулиња. Шеталиштето во Бечичи ќе ве однесе директно во Стариот град во Будва.

ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.

Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  мини кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Вилата нема сопствен паркинг. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

9 пoлу пансиони ( појадок и вечера) со вклучен превоз

 

Смена Период Вила Палма
1 11.06-20.06 265
2 20.06-29.06 270
3 29.06-08.07 285
4 08.07-17.07 300
5 17.07-26.07 315
6 26.07-04.08 315
7 04.08-13.08 315
8 13.08-22.08 300
9 22.08-31.08 285
10 31.08-09.09 270
11 09.09-18.09 265

– Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот, за сместување во ¼ соба

– Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70% од цената на аранжманот, За сместување во 1/3 соба

-Попуст за лица над 12год – 20% попуст

– Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна– ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра )

* Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.

* Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

  • Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
  • Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
  • Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
  • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register