Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила ,,Христо“ – Ксамил

Вила ,,Христо“ – Ксамил

 
(0 Оцени)

Ксaмил е место со прекрасни егзотични плажи и величенствено тиркизно море на ривиерата на Јужна Албанија. Затоа, ставете го Ксамил во прв план за вашиот следен одмор и нема да зажалите бидејќи ќе уживате во одлична храна, долги сончеви денови, пливање и рибарење … и сето тоа за разумна цена, за разлика од другите познати туристички места.
Островите се приказна за себе. Една од плажите е оддалечена нецели 100 метри од најблискиот остров, па до него може да стигнете со пливање. Островот нема плажа, има неколку лежалки на сплав, но задоволството да се исплива до островот е и повеќе од доволно. До пооддалечениот остров секојдневно пловат моторни чамци. Погледот вреди милиони, тивкиот ветер и мирното море кое ви дава спокојство е вистинско место за уживање и релаксација. Зајдисонцето пак, ќе ве остави без здив. Топлите портокалови зраци кои полека го најавуваат крајот на летото ќе ве остават без здив.                                           Вила Христо се наоѓа на само 60 метри од прекрасната плажа Bella Vista и на околу 150 метри од центарот на градот. Располага со трокреветни студија со можност за дополнително легло, кои се наоѓаат на прв кат, опремени со сопствена кујна, купатило, балкон, клима,WI-FI .

Термин Ноќевања 1/3  студио 1/3+1 студио
18.06 – 25.06 7 209 249
25.06 – 02.07 7 219 279
02.07 – 09.07 7 279 319
09.07 – 16.07 7 279 319
16.07 – 23.07 7 285 325
23.07 – 30.07 7 299 339
30.07 – 06.08 7 299 339
06.08 – 13.08 7 299 339
13.08 – 20.08 7 299 339
20.08 – 27.08 7 279 325
27.08 – 03.09 7 249 289
03.09 – 10.09 7 209 249
10.09 – 17.09 7 189 209
17.09 – 24.09 7 189 209

Цените се за НАЕМ на СТУДИО за 7 ноќевања.

 НАПОМЕНИ:
– За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;
– Деца до 5.99 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
– Климата е вклучена во цената;
– Собите се преземаат во 12:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално време;
– За хигиената на собите се грижат гостите;
– За промена на постелнината се грижи одговорно лице на барање на гостите.

ПОПУСТИ:
– За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот аранжман;
– Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти!

ПЛАЌАЊЕ:
–  Плаќањето е во денари по курс 1 евро – 62мкд;
–  Уплата при резервација 50% од вкупната сума, доплатата минимум 10 дена пред поаѓање;
–  За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениот датум.

Агенцијата како оргранизатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

ПРЕВОЗ:

Град на поаѓање Место на поаѓање Време на поаѓање
Велес Макпетрол кружен тек 22:00
Скопје Хотел Вип 22:30
Тетово Макпетрол на излез 23:15
Гостивар Бунар петрол 24:45
Кичево Лук Оил бензинска 00:45
Кавадарци Спроти Сетек (кружен) 22:50
Штип Пред нова пошта 21:40
Прилеп Салида 23:50
Битола Спортска сала 00:30
Ресен Автобуска 01:00
Охрид Макпетрол 01:45
Струга Нептун 02:00

*Пристигнување во САРАНДА И КСАМИЛ секој ПЕТОК

*Поаѓање од МАКЕДОНИЈА ден претходно
Скопје-Саранда – 50€
Скопје-Ксамил- 50 €

Тетово / Гостивар – Саранда – 50 €
Тетово / Гостивар – Ксамил – 50 €

Битола / Ресен /  -Саранда – 50€
Битола / Ресен /  -Ксамил- 50 €

Охрид / Струга -Саранда – 40€
Охрид / Струга -Ксамил- 40 €

КАВАДАРЦИ (Црна Река) – КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу

ПРИЛЕП –КСАМИЛ-САРАНДА – 55 еу (трансфер до Битола)

ВЕЛЕС- КСАМИЛ – САРАНДА – 55 еу ( трансфер до Скопје)

КИЧЕВО –КСАМИЛ – САРАНДА – 45 еу

ШТИП- КСАМИЛ – САРАНДА – 60 еу (трансфер до Скопје)

Деца од 2-11,99год: -10 € од цената на возрасен

*Патниците треба да бидат на договорено место 15 минути пред поаѓање

*Патниците ќе бидат контактирани ден пред поаѓање

*Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме

*Превозот ги слегува патниците до најблиска локација каде може да се паркира автобус

Патувањето за Албанија се реализира преку граничен премин ЌАФАСАН-Струга и може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или со ПАСОШ !!!

Поаѓање од АЛБАНИЈА кон МАКЕДОНИЈА секој ПЕТОК

Поаѓање од  Ксамил – 13:00 часот / Tirana Bank

Поаѓање од Саранда – 13:30 часот / Hotel Butriniti

Поаѓање од Валона-16:30 часот / Hotel Primavera

 • Вклучено
  Интернет
  Паркинг
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Детско катче
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
You don't have permission to register