Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила “Idi”-Валона 2022

Вила “Idi”-Валона 2022

 
(0 Оцени)

АЛБАНИЈА –Валона 2022

Вила Idi

Вила “Idi” располага со 1/3  студиа комплет опременa кујна, купатило, ТВ и WIFI. Дел од собите гледаат директно кон морето, страничен поглед на море и кон планина. Пред вилата има сопствен двор. Секоја соба располага со тераса масичка и столици. Се наоѓа на 100м од градската песочна плажа и 70м до шетачката зона, каде ќе најдете безброј ресторани, кафулиња. Вилата се наоѓа на угорница.

Рана уплата од 10% за уплата до 20.04.2022

 

Вила “idi” 7  ноќевања за наем на студио
Термин: Ноќевања: 1/3 Студио
11.06-18.06.2022 7 200€
18.06-25.06.2022 7 210€
25.06-02.07.2022 7 225€
02.07-09.07.2022 7 245€
20.08-27.08.2022 7 254€
27.08-03.09.2022 7 254€
03.09-10.09.2022 7 230€
10.09-17.09.2022 7 220€

Напомена:

 • Цените во табелата се однесуваат за наем на студио/апартман или дуппекс за 8 дена / 7 ноќевања без вклучен превоз
 • Вилата се наоѓа на угорница со прекрасен поглед према морето
 • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
 • За уплата на два последователни термини одобруваме 10% попуст на вториот термин на редовните цени
 • За уплата на аранжаман со ран букинг не може да се комбинира со попустот за две последователни термини
 • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00часот
 • Климата не се плаќа
 • Вилата поседува WIFI интернет и агенцијата не сноси одговорност за брзината и квалитетот на интернетот
 • Препорачуваме патничко осигурување во агенција
 • Агенцијата нема одговорност за трансфер до вилата доколку користите превоз од друга компанија.
 • Во случај на отказ од страна на патникот важат општите услови на СКТМ и Камелија

 

ПРЕВОЗ:

 • Цена на повратен билет – 45 евра (Скопје, Куманово, Тетово, Кичево, Охрид)
 • Цена на повратен билет – 55 евра (Скопје, Штип, Прилеп, Битола, Велес)
 • Деца до 2 години бесплатно (без седиште);
 • Деца од 3-12 год. – 35 евра

 

Превозот со Автобус / Минибус се извршува до туристичката дестинација односно до местото што дозволува да застане автобусот близу вилата

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од автобусот до вилата

Патувањето за Валона се реализира преку граничниот премин Ќафасан-Струга и може да се патува со важечка лична карта или пасош не постар од 3 месеци.

 

Време на поаѓање за Валона (секоја Сабота)

01:00h Штип (Нова пошта)

01:30h Велес (Мак петрол)

02:00h Куманово (Окта автопат, рафинерија)

02:30h Скопје (Хотел Вип)

02:45h Тетово (Влез на Макпетрол)

03:45h Кичево (бензинска пумпа Лукоил)
04:45h Охрид (Влез аеродром)
05.00h Струга (кружниот тек излез)

Важни информации:

 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето доколку користат превоз.
 • Секој патник е обврзан да внимава на важност на патните исправи агенцијата не сноси одговор –
 • Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.
 • Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета
 • За отказ на резервација во “рана уплата” или резервации во “последен момент”, не се враќа уплатениот износ исклучок се прави само доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба)
 • Секоја усни и телефонски резервации се невалидни, за резервација на аранжманот е потребно 30% уплата од вкупната сума останатиот дел се доплаќа од 7 -10 работни дена пред поаѓање
 • За рана уплата со попуст потребна е уплата од 50% од цената на аранжманот
 • Побарајте Договор за патување

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register