Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Есенски возбудливи тури на Попова Шапка

Есенски возбудливи тури на Попова Шапка

 
(0 Оцени)

На 63 километри од Скопје во прегратките на најубавата Шар планина е сместен скијачкиот центар ,,Попова Шапка”.

 

Тура со ATV мотори за две лица низ Попова Шапка.

 

1.5 ЧАС-до репетитор МРТ –  2000 ДЕНАРИ по мотор

2 до 3ч  –  Јелак,Видиковец,Лисец-3000денари по мотор

5 до 6ч СО ВКЛУЧЕН ПИКНИК ВО  ЛЕШНИЦА  од Хотел Арена,Лисец,Бродец,Бозовце,Лешница,Попова Шапка-6000денари по мотор

  • безбедносна опрема
  • обука за управување со АТВ мотори

Прошетката и јавањето на коњи по шумските и пасишните предели на Шар Планина, ќе бидат прекрасно поминат викенд за Вас и Вашето семејство!

 

ЈАВАЊЕ КОЊИ НА ШАПКА

-1000ден НИЗ НАСЕЛБА

-1200ден ДО АНТЕНИ

1500ден ЈЕЛАК,ЛИСЕЦ

  • Обука за јавање коњ
  • Заштитна опрема за јавање
  • Понудата е по лице за планинска тура за јавање коњи на Шар Планина

ПЛАНИНАРЕЊЕ СО ВОДИЧ (макс.12 лица)

Попова Шапка – Вргањ – Јелак : 3.700 ден

Попова Шапка – Плат : 4.900 ден
Попова Шапка – Титов Врв : 6.200 ден

Попова Шапка – Лешница : 6.200 ден

Попова Шапка – Боговински езера : 6.200 ден

 

ВЕЛОСИПЕДСКИ ТУРИ
(мин. 4 лица)
– вклучува планински велосипед
сo електрична поддршка, шлем, проф.водичи
– релација : Попова Шапка до Долна Лешница, Бозовце и Шипковиц
a                             

Цена : 3.000 ден.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register