Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Неа Флогита-Вила Литца 2

Неа Флогита-Вила Литца 2

 
(0 Оцени)

                                                                          Вила ,,LITCA-2

 
Вила ,,LITCA-2  е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 50 метри. од плажа.. Располага со четири-креветни апартмани и три-креветни студија со комплетно опремени кујни и тераси.

 

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

                     

 

                                                                    -20% за резервации до 31.01.2022 !!!

 

Цени за термини за наем на апартмани/студија
Термини Студио 1/3 Апартман 1/4
21.05.2022-28.05.2022 7 70 90
28.05.2022-04.06.2022 7 110 160
04.06.2022-11.06.2022 7 150 240
11.06.2022-18.06.2022 7 190 280
18.06.2022-25.06.2022 7 230 330
25.06.2022-02.07.2022 7 290 360
02.07.2022-09.07.2022 7 320 430
09.07.2022-16.07.2022 7 380 470
16.07.2022-23.07.2022 7 410 470
23.07.2022-30.07.2022 7 410 470
30.07.2022-06.08.2022 7 410 470
06.08.2022-13.08.2022 7 410 470
13.08.2022-20.08.2022 7 410 470
020.08.2022-27.08.2022 7 380 420
27.08.2022-03.09.2022 7 310 330
03.09.2022-10.09.2022 7 250 270
10.09.2022-17.09.2022 7 180 220
17.09.2022-24.09.2022 7 100 150

*Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .

 

Услови под кои важи аранжманот

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
  • За возрасни 2.480 мкд. (40 евра)
  • За деца до 12 години 1.860 мкд. (30 евра)
  • Деца до 2 години бесплатно, без седиште
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Туристичката агенција има потпишано договори за фиксен (гарантиран) закуп на капацитетите наведени во оваа понуда.
 • Цените објавени во табелите се конечни, без скриени трошоци. Користењето на клима-уред, интернет е вклучено во цената .
 • т.а. не може да гарантира стабилност, брзина или коректност на интернет врската во кој-било објект од целата понуда.
 • Агенцијата го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • Пред тргнување, Ве молиме да ја проверите важноста на своите патни исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените на самата агенција.

 

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register