Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Отворање на новата ски сезона 2022 -Зонед-Копаоник

Отворање на новата ски сезона 2022 -Зонед-Копаоник

 
(0 Оцени)

Отворање на новата ски сезона 2021/2022 на Копаоник, период од 09–12 декември 2021година.

 

-3 полупансиони(појадок и вечера) во хотел Зонед СПА 4*

–користење на СПА центар

 

 

 

Копаоник нуди преку 62 км уредени патеки за алпско и нордиско скијање. Поседува и уреден snow-board парк, за најмладите е изграден нов, современ, обезбеден простор со подвижна трака и карусел, 24 жичари и ски лифтови со капацитет од преку 33.000 скијачи на саат (3 шестоседни жичари, 7 четвороседни, 4 исклопиви четвороседни со голема брзина и 3 фиксни четвороседни со подвижна трака, 2 двоседни жичари и 12 ски лифтови.

 

Хотелот се наоѓа на главниот пат Копаоник во , само 3,5 км од центарот на Копаоник.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register