Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Скијатос Вила Спиридула Лето 2022

Скијатос Вила Спиридула Лето 2022

 
(0 Оцени)

СКИЈАТОС             Вила Спиридула                Лето 2022

На само 400км оддалеченост по копнен пат и 3 часа со траект се стигнува до прекрасниот остров – Скијатос. Припаѓа во групата на Северни Споради, изобилува со борова шума, пространи плажи со ситен песок и кристално чисто море. Заедно со островите  Хвар, Елба и Корзика припаѓа во групата на најзелените и најшумовитите острови во Европа. Островот – Скиатос има површина од 50 км2 и преку 50 плажи со резлична тематика. Градот Скиатос со својот модерен стил и многубројните ресторани, бутици, кафетерии и дискотеки, како и туристи од цела Европа, ќе ве опушти и ќе ги задоволи сите ваши потреби.

 

ВилаСПИРИДУЛА е лоцирана на Мегали Амос на оддалеченост 50 метри од плажа и 5 минути пешки до центарот на градот. Вилата располага со 1/2 и 1/3 студија, 1/4 апартман и 1/5 дуплекс, со комплетно опремени кујни, клима со доплата,  WiFi, балкон.

 

 

Цена по лице со вклучен превоз

 

Термин

 

Ноќевања

 Вила Спиридула
 

Цена

Доплата за

3то, 4то и 5то лице

Доплата за деца до 12 год.
31.05 7 139 109 € 79 €
07.06 8 149 109 € 79
15.06 8 179 109 € 79 €
23.06 8 219 159 € 79
01.07 8 249 179 € 79 €
09.07 8 269 179 € 79
17.07 8 299 179 € 79
25.07 8 299 179 € 79
02.08 8 299 179 € 79
10.08 8 299 179 € 79
18.08 8 299 179 € 79
26.08 8 269 159 € 79
03.09 8 219 109 € 79
11.09 9 189 109 € 79
20.09 9 179 109 € 79

*Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез во објектите е следниот ден.

 

НАПОМЕНИ: 

 • Цените се дадени за пакет аранжман по лице за 7,8 и 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз, брод, трансфер пристаниште-вила-пристаниште .
 • Туристичката такса се плаќа на лице место кај претставник на агенција или пак на сопствениците на објектите, истата изнесува 0,50 евра на ден по студио/апартман.
 • Минимум две лица во студио. Над дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител (плаќа само превоз).
 • Термините објавени во табелата се однесуваат на ден на поаѓање, влез вообјектите е следниот ден.
 • Поаѓање: Состанок на групата на Дрво Декор спроти хотел Холидеј Ин во 22.30ч. Поаѓање е во 23.00ч. Агенцијата го задржува правото за промена на времето на поаѓање во случај на промена на времето на поаѓање/враќање од страна на бродската компанија. Ве молиме минмум 24 часа (еден ден) пред секое поаѓање да се информирате за потврда за времето и местото на поаѓање
 • Цените се изразени во ЕУР, плаќањето е исклучиво во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд.
 • Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.
 • Само автобуски превоз 110 еур за возрасни / еден правец: 80 евра. Деца од 6 до 12 год 45 еур / Еден правец 35 евра. Деца до 2 год-бесплатно (без седиште)
 • За користење на аранжман со сопствен превоз се одбива 45 еур за прво, второ и трето лице по 25 еур, за деца до 12 години не се одбива;
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе

(на промотивните цени НЕ следува попуст, попустот за рано букирање и попустот за две смени НЕ може да се комбинираат)

 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени

кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

 • Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки, важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупната сума на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 7 дена пред поаѓање.
 • Сместување во собите е по 14.00 часот по локално време, а напуштање на истите е во 09.00 часот.
 • По завршувањето на Вашето летување должни сте да ја оставите собата во чиста состојба. Сопствениците на вилите го задржуваат правото, во случај на причинета материјална штета за време на престојот, да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате  клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Секој патник има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста на патните исправи и задолжително да обезбедите патничко-здравствено осигурување, недостаток на истите не е одговорност на вработените во т.а.  и на самата агенција и поради кои НЕ можаe да се откаже аранжман или да се промени термин на резервацијата
 • Во услови на Ковид 19, превозот ќе се организира и реализира согласно актуелните мерки и протоколи за вршење на внатрешен и меѓународен превоз. За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно. При влез во автобус задолжително е мерење на телесна температура на секој од патниците, во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај. За време на патувањето во автобус задолжително е носење заштитна маска со која се покрива устата и носот. Патниците за време на патувањето се должни да ги почитуваат во целост актуелните мерки за претпазливост и безбедност како и инструкциите од пратителот на патувањето.
 • Протокол за влез во Грција / Македонија:
 • Негативен PCR или негативен Брз антиген тест, или потврда за вакцинација од Covid-19 (14 дена по примена втора доза од вакцината) или сертификат за прележан Covid-19 (можно е патување по 1 месец од потврдената инфекција, но, максимум до 6 месеци од датумот на тестирање. Патниците кои патуваат со свое возило треба да го пополнат онлајн дигиталниот формулар за локализација на патниците https://travel.gov.gr/#/

 

 

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register