Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

СКИЈАТОС

СКИЈАТОС

 
(0 Оцени)

 

Скијатос

Куќa „Василис“

 

 

Куќа „Василис“ е лоцирана во исклучително мирен и убав дел на околу 500 метри од пристаништето. Има убав двор. Студијата и апартманите кои се во приземјето и на првиот кат се со комплетно опремени кујни, ТВ, сопствен тоалет, интернет вклучен во цената и клима, која се доплаќа во објектот 5 евра на ден.

 

 

Термин на тргнување од Скопје Број на ноќевања Цена по лице Попуст за 3 и 4 лице
11 јуни 9 179 89
20 јуни 9 199 189
29 јуни 9 229 199
8 јули 9 249 229
17 јули 9 269 249
26 јули 9 289 269
4 август 9 289 269
13 август 9 289 269
22 август 9 269 249
31 август 9 219 х
9 септември 9 199 х
18 септември 9 179 х

 

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари. Истите се по лице за пакет аранжман од 9 ноќевања со вклучен автобуски превоз на релација Скопје – Волос (пристаниште) -Скопје, карта за траект Волос – Скијатос – Волос и трансфер до куќите
 • Трето и четврто лице плаќаат со попуст во студио/апартман или дуплекс апартман според ценовникот во табелата
 • Дете од 2-6 год,бесплатно сместување, плаќа само превоз 4.030мкд. (65 евра), деца од 6-12 години добиваат 15% попуст на цените од табелата за 3то и 4то лице
 • Пратител за време на патувањето, организација на програмата, како и водич за време на престојот
 • За аранжман со сопствен превоз се одбива 2.790мкд. (45 евра) за возрасни или деца
 • Термините во табелите се денови на тргнување од Скопје во 23.00 часот, состанок на групата во 22.30 часот (на паркингот спроти хотел “ Холидеј Ин”), аранжманот започнува следниот ден
 • Во случај на промена на времето на тргнување на траектот од Волос до Скијатос и обратно, агенција го задржува правото на промена на програмата
 • Автобуски превоз без аранжман по лице
  • Возрасни 6.820мкд. (110 евра)
  • Деца до 12 години 4.030мкд. (65 евра)
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register