Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

СКОПЈЕ – Неи Пори-24.05.2023(Среда)    

СКОПЈЕ – Неи Пори-24.05.2023(Среда)    

 
(0 Оцени)

 

24.05.2023(Среда)                          СКОПЈЕ – Неи Пори

Состанок на групата во 05:30час. на паркингот на хотел Холидеј Ин. Поаѓање за Грција во 06:00ч. Патот води преку граничниот премин Богородица. Пристигнување во избраната дестинација во пладневните часови. Сместување. Ноќевање.

 

25.05.2023-27.05.2023                   Неи Пори

Слободно време за одмор и слободни активности. Ноќевање.

 

28.05.2023 (Недела)    Неи Пори – Скопје

Слободно време до поаѓање за Скопје во 14.00 ч. по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

 

ПРИВАТНО СМЕСТУВАЊЕ ВО НЕИ ПОРИ  

 

  Цена по лице за 4 ноќевања во студио/апп со вклучен превоз: 89 евра

  • Вила Тула
  • Вила Евгенија

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

Ø  Превоз со високо – туристички автобус на дадената релација

Ø  4 ноќевања во 1/2, 1/3 и 1/4 студија или 1/5 апартмани/дуплекси во зависност од достапноста

Ø  Организација на аранжманот и пратител на групата

Напомена:

Ø  Цените се дадени по лице со вклучен превоз

Ø  За сопствен превоз се одбива 10евра

Ø   Трето и четврто лице плаќа 50%

Ø  Петто  лице плаќа само превоз доколку користи

Ø  Дете до 12 години плаќа 50%

Ø  Туристичка такса 150 денари по соба/апп за целиот престој

 

Ø  Користење услуга автобуски превоз без аранжман 45 евра за возрасни, за деца до 12 години 35 евра

Ø  Секој патник е должен да си обезбеди патничко осигурување

Ø  Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број може да се смести едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Ø  За реализација на аранжманот потребен е минимум од 40 патници.

Ø  Резервација се прави со авансна уплата од 30% од цената на аранжманот и целосна доплата 7 дена пред поаѓање.

Ø  Цените се дадени во евра, уплата се врши во денарска противвредност по курс 1евро=62мкд

Ø  Пасошот треба да важи минимум 3 месеци по завршување на патувањето.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register