Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Нова Година СОЛУН 2022

Нова Година СОЛУН 2022

 
(0 Оцени)

HOTEL CAPSIS 4*

30.12.2021 – 02.01.2022 – 3 ноќевања

 

Дочекајте ја новата 2022 година во Солун и осетете ја прекрасната новогодишна атмосфера покрај море..

Хотел CAPSIS 4* се наоѓа во самиот центар на градот во областа Вардари на само 250 метри од градската марина и 400 метри пешачење до главната пешачка зона на плоштадот Аристотелис.Хотелот располага со прекрасно уредени двокреветни , трокреветни соби и апартмани , спа центар , хамам , теретана , сопствен бар-ресторан и прекрасен отворен roof-top базен на последниот спрат од хотелот со поглед над целиот град и Егејско море.

 

2Цена на аранжман по лице – 190 еур / 11.780мкд

Во цената е вклучено :

  • 3 Ноќевања со доручек
  • Користење на фитнес центарот
  • Користење на спа центар ( со претходно закажување на термин според ковид правилник )
  • Дете до 11.99 години во двокреветна соба на дополнително легло – Гратис ( доплаќа само за гала вечера 24 евра )
  • Новогодишна гала вечера на 31.12.2021 која вклучува организирана забава во хотелот со жива музика , сет мени од 5 различни јадења за вечера , шампањ за добре дојде , флаширани вина , пива и безалхоколни пијалоци неограничено.

 

Во цената не е вклучено :

  • Туристичка такса 1,5 евра по соба на ден ( се плаќа во хотелот )
  • Доплата за услуга HALF BOARD – 16 евра за возрасен , 8 евра за дете до 11,99
  • Доплата за 3то лице во редовен кревет – трокреветна соба – 95 евра (вклучена гала вечера )
  • Индивидуални трошоци во хотелот
  • Превоз

Линк од хотелот : https://capsishotels.gr/thessaloniki/en/home-capsis-thessaloniki/

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register