Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Александар 4*

Хотел Александар 4*

 
(0 Оцени)
Двокреветна соба

2 / 2+1

ЈУНИ / СЕПТЕМВРИ ЈУЛИ / АВГУСТ
Возрасен / мин. 2 лица 309 410
2 деца до 10 год бесплатно бесплатно
Такса за престој Деца до 12 год 0,5 еур на ден, деца од 12-18 год 1 еур на ден, возрасни 1,5 еур на ден
Напомена 2 возрасни + 1 дете до 10 год сместување во двокреветна соба

2 возрасни + 2 деца сместување во 2+1 соба

РЕДОВНИ ЦЕНИ ЛЕТО 2021

15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 31.05.2021 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.06.2021 ДО КРАЈОТ НА СЕЗОНАТА

ПЕРИОД МАЈ ЈУНИ/СЕПТЕМВРИ ЈУЛИ/АВГУСТ
Двокреветна соба
Возрасен 40 52 69
3. возрасен на помошно легло 10% попуст 10% попуст 10% попуст
1. и 2. дете од 2-7 год со 2 возрасни 50% попуст 50% попуст 50% попуст
1 и  2. дете од 7-12 год со 2 возрасни 30% попуст 30% попуст 30% попуст
Доплата за еднокреветна 40% 40% 60%
1 дете од 2-12 год со 1 возрасен 30% попуст 30% попуст 30% попуст
2 деца од 2-12 год со 1 возрасен

*едно дете без кревет

50% попуст 50% попуст 50% попуст
Апартман
Возрасен 53 62 80
3. возрасен 10% попуст 10% попуст 10% попуст
1. и 2. дете од 2-7 год со 2 возрасни 50% попуст 50% попуст 50% попуст
1 и  2. дете од 7-12 год со 2 возрасни 30% попуст 30% попуст 30% попуст
Доплата за ручек по лице 8 еур на ден 8 еур на ден 8 еур на ден
Tакса за престој Деца до 12 год 0,5 еур на ден, деца од 12-18 год 1 еур на ден, возрасни 1,5 еур на ден
Мин престој 7 ноќи
ПЕРИОД МАЈ ЈУНИ/СЕПТЕМВРИ ЈУЛИ/АВГУСТ
Двокреветна соба
Возрасен 50 63 82
3. возрасен на помошно легло 10% попуст 10% попуст 10% попуст
1. и 2. дете од 2-7 год со 2 возрасни 50% попуст 50% попуст 50% попуст
1 и  2. дете од 7-12 год со 2 возрасни 30% попуст 30% попуст 30% попуст
Доплата за еднокреветна 40% 40% 60%
1 дете од 2-12 год со 1 возрасен 30% попуст 30% попуст 30% попуст
2 деца од 2-12 год со 1 возрасен

*едно дете без кревет

50% попуст 50% попуст 50% попуст
Апартман
Возрасен 55 69 88
3. возрасен 10% попуст 10% попуст 10% попуст
1. и 2. дете од 2-7 год со 2 возрасни 50% попуст 50% попуст 50% попуст
1 и  2. дете од 7-12 год со 2 возрасни 30% попуст 30% попуст 30% попуст
Tакса за престој Деца до 12 год 0,5 еур на ден, деца од 12-18 год 1 еур на ден, возрасни 1,5 еур на ден
Мин престој 7 ноќи

*За валидна резервација е потребна уплата од мин. 50% од вкупната сума во денарска противвредност по курс 1 еур=62 ден. Останатиот дел се доплаќа најдоцна 20 дена пред поаѓање.

*Цените се валидни за плаќање на фактура и во готово!

 • Вклучено
  Интернет
  Паркинг
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Детско катче
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
You don't have permission to register