Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Путник 4 * -Копаоник

Хотел Путник 4 * -Копаоник

 
(0 Оцени)

Hotel Putnik е лоциран во најубавиот дел на Копаоник, Сончева Долина, на  1.650 m/надморска висина. Комплетно е реновиран и на своите гости им ги овозможува сите оние услови кои би го направиле вашиот одмор незаборавен. Располага со 116 сместувачки капацитети, односно 270 легла, од кои 83 модерни стандардни соби,
13 фамилијарни соби и  6 луксузно опремени апартмани какои Супериор Вила Путник која е склоп во хотелот и располга со 6 фамилијарни и 8 стандардни соби. Бесплатно користење на SPA & WELLNESS центарот, во склоп на хотелот лоби бар, детско катче, фитнес центар, конгресна сала и сала за состаноци, ски остава во склоп на хотелот, спортски терени, паркинг, банкомат и продавница за сувенири. Секој ден хотелот организира трансфер со мини бус до центарот на ски центарот, според фиксно определена саатница.

 

Хотел Путник 4* Копаоник SUPERIOR VILLA PUTNIK KOPAONIK 4*
-15% попуст за уплата до 31.10.2023 – мин- 7 ноќи

10% попуст за уплата до 31.10 – мин 5 ноќи

Период   Услуга   Стандарна и Фамилијарна   Фамилијарна Апартман Стандардна / Фамилијарна Фамилијарна  
1/1 1/2 и 1/3   1/3 и 1/4 Минимум 4 лица 1/1 соба 1/2 соба 1/3 и 1/4  
01.12-06.12.2023  

 

HB   98 65   72 72 117 78    
07.12-16.12.2023  

 

HB   120 80   88 88 144 96    
17.12-23.12.2023  

 

HB   105 70   77 77 126 84    
24.12-27.12.2023  

 

HB   143 95   105 105 171 114    
       
28.12-02.01.2024  

 

HB   248 165   182 182 297 198    
03.01-20.01.2024  

 

HB   165 110   121 121 198 132    
21.01.10.02.2024   HB   150 100   110 110 180 120    
11-02.-17.02.2024  

 

HB   180 120   132 132 216 144    
18.02-09.03.2024  

 

HB   165 110   121 121 198 132    
10.03-16.03.2024  

 

HB   143 95   105 105 171 114    
17.03-06.04.2024     105                   70   77 77 126 84  

 

 • Цените се изразени во евра по лице од ноќевање на база полупансион(појадок и вечера)
 • Доплата за еднокреветна соба изнесува 50% од дадената цена
 • Цена само со појадок, се намалува 10% од цената на полупансион, и оваа услуга е исклучиво на барање
 • Свечена новогодишна вечер на 31.12.2021 е вклучена во цената како и Божиќна вечер 25.12.2021 и 07.01.2022

 

Услови за деца:

-Деца  0 – 2,99 год имаат бесплатен престој
-Деца од 3 – 12 год. со две полноплатежни суми плаќаат 70% од цената доколку користат посебно легло или 50% од цената ако користат заедничко легло


Во цената е вклучено:

* Неограничено користење на содржините SPA & Wellness

* Затворен базен за возрасни; затворен базен за деца;

*Џакузи, Финска сауна, инфрацрвена сауна, Руска сауна, Турска бања, Тепидариум, Фитнес центар

Check inn 14.00h / Check out 10.00h

 

Во цена не е вклучено:

 • Mасажа и хамам (потребна е претходна резервација)
 • Туристичка такса – по лице од ден
  – Возрасни 1€;  Деца 7-15 год. 0,50€; 0-6,99 год. не плаќаат туристичка такса
 • Хотелско осигурување
  –  0,25€ по лице од ден (задолжително плаќаат сите гости)
 • Игротека за деца

 

Детска недела 23.01-06.02.2022

Начин на плаќање:

 • Бесплатен престој за деца до 11,99год сместени со 2 родители, на посебно или заедничко легло
 • На едно полноплатежно лице едно дете е бесплатно, и важи само за членовите од семјството
 • Доколку е едно возрасно лице и едно дете во соба, се применува цена на еднокреветна соба и дете бесплатно

 

Политика на рано букирање: 

 • Уплата на 50% при резервација веднаш, и остатокот најкасно до 15 дена пред пристигање. Бројот на собите е ограничен.

 

Политика на отказ на резервација:

Отказ или промена на резервација, се прави исклучиво на писмено.

Во зависност од рокот на отказ, се задржуваат следниве проценти од вкупната сума на аранжманот:

 • 30% пенали, ако се откаже од 45-15дена пред пристигање
 • 100% пенали, ако се откаже од 14-0 дена пред пристигање

 

 1. По потврда на резервацијата, промена може да се изврши само со согласност од хотелот.
 2. Доколку гостинот од било која причина го прекине својот престој, хотелот го задрува правото да НЕ го рефундира износот за неискористениот дел на аранжманот.
 3. Хотелот не зема во предвид неповолни временски услови како причина за отказ на резервација или привремено заминување од хотелот.
 4. Во случај на виша сила(временска непогода од големи размери, штрајк, војна, епидемија, смрт, терористички напад, затворање на аеродомите, железничките и автобуските станици, или слично непредвидени околнисти) потврдени со вонредна состојба од страна на државата, да предизвика непристигање на гостите, нема да им се наплати аранжманот.

Ковид гаранција: Хотел Путник гарантира поврат на уплатени средства во следниве случаи:

 • Потврдено присуство на корона вирус кај една или повеќе лица од лицата наведени во резервација, и гостинот е должен да приложи резултати од тестирањето
 • Затварање на граница за странски државјани, прогласена вонредна состојба на територија на Р.Србија.
 • Вклучено
  Детско катче
  Интернет
  Паркинг
  Појадок
  Фитнес
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Сауна

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register