Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

5.TN PEARL BEACH 4*

5.TN PEARL BEACH 4*

 
(0 Оцени)

НОВО за сезоната 2022 – Спа и велнес центар со полуотворен базен, сауна, турска бања и солена соба. Дополнителен ресторан за 600 луѓе, нова линија на бифе, две нови вили со 1/2 и 1/3 соби. Од оваа сезона пристапот до објектите на Хилс е можен и со автомобил.

Ценовникот важи за резервации до 30.04. – авансно плаќање 50% веднаш, остатокот од уплатата до 31.05.2022 година.

10% попуст – важи за престој до 20.06.2022 г. (не е вклучено во цената од табелата)

* ВО СУПЕРИОРНА СОБА 1/2 + 2, АПАРТМАНИ ВО ВИЛИ 1/2 + 2 и СУПЕРИОР СТАН 1/2 + 2
ДЕТЕ 2-12 ГОДИНИ КАКО 5 ЛИЦА – ОДМОР БЕСПЛАТНО.

* Второ дете од 2-12 год. во Hills и стандардни соби БЕСПЛАТНА услуга, прво дете има 50% попуст

 

ЦЕНОВНИК ВАЛИДЕН САМО ЗА УПЛАТИ ДО 30.04/2022

 TN PEARL BEACH 4* термин
вид на соба капацитет 01.05-01.06. 01.06.-27.06. 27.06-11.07. 11.07-22.08. 22.08-12.09. 12.09-26.09. 26.09-11.10.
Двокреветна соба, 20-24m2 стандард 2+0, 2+1 46,50 49,00 63,50 73,50 63,50 49,00 46,50
Двокреветна соба, супериор 24m2-32m2 2+0,2+1,2+2 49,00 51,50 66,00 75,50 66,00 51,50 49,00
Четворокреветен апартман , vile 42m2 2+2 53,00 55,50 71,00 80,50 71,00 55,50 53,00
Четворокреветен апартман, MARINA супериор поглед море 4+1 60,00 63,50 79,00 91,00 79,00 63,50 60,00
Трокреветна соба- Hills 3+0 44,00 46,50 57,50 68,50 57,50 46,50 44,00
Цените се по лице на ден на база АЛЛ
Услугата All inclusive вклучува: сместување, консумирање оброци во ресторан појадок, ручек и вечера – шведска маса, со ручек и вечера консумација на пијалоци. Кафе и сладолед (од 10 до 23 часот во ресторан, лоби бар и бар на покривот). Бесплатно користење на Спа центарот (полузатворен базен, сауна, турска бања, солена соба), масажи (се доплаќа). Чадорите и лежалките на плажа се бесплатни како и лежалките на сите 3 базени и во Аква паркот. За гостите на хотелот паркингот е вклучен во цената.
ДОДАТОЦИ:
* За еднокреветна соба е 70% во однос на цената од 1/2 соба
* Туристичка такса, регистрација и осигурување е 1,50 € за возрасни, за деца од 12 до 18 години. 1,00 € и 0,50 € за деца од 0-12. год. по лице и
ден (се плаќа на продажно место при плаќање на аранжманот)
* За кревет е 7 € на ден
* За соба со поглед на море е 5 € по лице на ден (важи само за супериор соби и ридови)
ПОПУСТИ:
* Деца до 2 години. – БЕСПЛАТНО
* Деца од 2-12 години. год. придружувани од двајца возрасни на сопствен кревет во соба или апартман имаат 50% попуст
* Дете од 2-12. год. доколку користи посебен  кревет придружуван од еден возрасен во собата има 20% попуст

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register