Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Азурен Брег(Милано – Ница-Кан-Антиб -Ст. Тропе- Монако-Монте Карло) 3НП

Азурен Брег(Милано – Ница-Кан-Антиб -Ст. Тропе- Монако-Монте Карло) 3НП

 
(0 Оцени)

Азурен Брег(Милано – Ница-Кан-Антиб -Ст. Тропе- Монако-Монте Карло) 3НП

€249,00

Ве водиме на незаборавно патување со колоритни предели и неверојатно убави градови… Не ја пропуштајте можноста да уживате во мирисот на ловори, маслинки, море, јасмин и парфем во воздухот… Сето тоа зачинето со неверојатни приказни и сцени кои ќе Ви го одземат здивот… Кан – монденски центар познат по својот престижен филмски фестивал, Ница – Кралица на Азурниот брег, сместена во заливот на Ангелите, кнежеството Монако со романтичната приказна за една љубов и секако Монте Карло и неговите луксузни коцкарници. Уживајте во магијата на Азурниот брег – најпрестижната ривиера на Медитеранот, која е створена да ги заведе очите, умот и фантазијата…

 

 

Термин 10 Октомври

1 ДЕН 10.10.2023 СКОПЈЕ

Состанок на групата во 09 00 ч. Поаѓање во 09:30 часот од спортската сала Борис Трајковски. Се патува преку граничниот премин Табановце, Србија, Хрватска.Денско и ноќно возење со попатни паузи.

 2 ДЕН  11.10.2023 КАН

Oчекувано пристигнување во  Кан околу пладневните часови. Сместување во хотел. По сместувањето краток одмор и заминуваме на разглед на монденскиот  Кан.Прекрасна прошетка по кроасетата со хотелите Карлтон, Мартинез, Мажестик, Филмската палата, стариот град со тврдината…  Слободно време за индивидуални прошетки и кафе пауза, вечера… во центарот на Кан. Индивидуално враќање во хотел.  Ноќевање.

 03 ДЕН 12.10.2023 КАН – СЕН ТРОПЕ – МОНТЕ КАРЛО

Појадок. По појадокот препорачуваме посета на најгламурозниот град на Азурниот брег – СЕНТ ТРОПЕ: Прошетка по живописните улички, пристаништето со луксузните јахти и прочуени кафичи ( Senequer) каде вообичаено се испива утринското кафе со познатиот колач Tarte Trapezien, катедралата…    Во попладневните часови враќање во Кан. Слободно време за одмор.   Вечерта предлагаме излет до гламурозниот Монте Карло… слободно време за прошетки  и посета на најлуксузната коцкарница во светот. Враќање во хотел. Ноќевање.

 

04 ДЕН 13.10.2023  АНТИБ –НИЦА :

Појадок.  Препорачуваме целодневен излет до монденското место Антиб и потоа посета на кралицата на Азурниот брег – Ница. Антиб е прекрасно градче кое го маѓепсало Пикасо, прошетка по калдрмата на автентичните улички, преполни со уникатни локални дуќанчиња, бистроа и ресторани… несекојдневна можност за посета на уникатниот музеј посветен на генијалниот Пикасо ( влезница 8 еур)…   продолжуваме со посета на Ница: Кралската опера, балконот на Наполеон, плоштадот Солеја, палатата на правдата, катедралата, променадата… Слободно време за  индивидуални прошетки низ центарот на Ница, препорачуваме ручек во некој од автентичните провансалски ресторани во центарот на градот. Во вечерните часови враќање во Кан.  Ноќевање.

05 ДЕН 14.10.2023 КАН – ЕЗ – МОНАКО  – СКОПЈЕ: 

Појадок. Одјавување од хотел. Посета на Монако со попатна посета на фабриката за парфеми Фрагонард во Ез. Разглед на Монако: океанографскиот институт, кралската палата, катедралата Св. Никола,  градините на принцезата Грејс Кели… Слободно време за индивидуални прошетки и ручек.  Поаѓање кон Македонија во попладневните часови. Патот продолжува преку Словенија, Хрватска, Србија… Ноќно и денско  возење со попатни паузи за одмор и гранични формалности. 

06 ДЕН 15.10.2023 СКОПЈЕ:  Очекувано Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ЗА УПЛАТИ ДО  25.08.2023 : 249€ / 15.4400 ден

РЕДОВНА ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ:  289 € / 17.920 ден

 

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

 • Превоз со високотуристички автобус на наведената релација,
 • Сместување во Кан ,Ibis Budget Cannes Centre Ville 3*, на база 3 ноќевања со појадок,
 • Разглед на Кан
 • Организација и лиценциран туристички придружник на патувањето.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Задолжително патничко осигурување 250 мкд,
 • Посета на Ст. Тропе (40€)
 • Посета на Ница и Антиб(50€)
 • Вечерна посета на Монте Карло и коцкарниците (30€)
 • Задолжителна посета на Монакои фабрика за парфеми ‘Fragonard’ последниот ден (30€)

*** ПАКЕТ ИЗЛЕТИ – Азурен брег – 140€

 • Туристичка такса во Кан (3€ по лице на ден, се плаќа во агенција)
 • Влезници за културно историски споменици, музеи.
 • Билети за јавен превоз
 • Доплата за еднокреветна соба 6.900 ден
 • Доплата за избор на седиште во автобус 10€ ( резервација исклучиво при уплата)

 

НАПОМЕНИ:

 • За реализација на ова патување, потребен е минимум од 45 патници.
 • Плаќањето се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1 евро = 62 денари
 • За резервација на аранжманот потребна е аконтација од 30%, целосна уплата најдоцна 10 дена пред поаѓање
 • Пасошот треба да има важност минимум 90 дена после датумот на враќање.
 • Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најмалку 5 дена пред поаѓање, поради недоволен број на патници или виша сила.
 • Патникот има обврска да се јави 24ч. пред патувањето за да потврди термин и час на поаѓање.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register