Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ
Image Alt
Хотел конак

Хотел Конак ***

Хотел Конак ***

 
(0 Оцени)

КОНАК-ПОПОВА ШАПКА 2021/2022

Сместување во хотелска соба Октомври 2021 Ноември 2021 Декември 2021 Јануари 2022 Февруари 2022 Март 2022
Ноќевање со појадок 1350ден 1350ден 1350ден

 

Цените се однесуваат на лице од ден со вклучен појадок

Во цената не е вклучена туристичка таккса од 40 денари на ден по лице.

Деца од 6-12години кои користат сопствен кревет- 50% попуст

За деца до 12год не се пресметува туристичка такса

 • Дестинација
 • Време на прием
  Прием 12 часот
 • Време на излез
  Напуштање 10 часот
 • Вклучено
  Интернет
  Паркинг
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Детско катче

Локација

„Конак“ – Попова Шапка е модерен планински објект базиран на традиционален изглед. Сместен е на Шар планината во скијачкиот центар Попова Шапка на 1760 мнв.

  На 48 километри од Скопје и на 18 километри од Тетово во прегратките на најубавата Шар планина е сместен скијачкиот центар ,,Попова Шапка”. Големиот број сончеви денови, бескрајното синило, зимската покривка и природните атракции во зима, како и недопрената природа, зеленилото, уникатната флора и фауна на пролет и во лето го прават овој центар главна туристичка дестинација во текот на целата година, не само во северо-западниот регион во земјава, туку и пошироко на Балканот. Центарот нуди првокласни скијачки патеки кои започнуваат на 1700 мнв.
You don't have permission to register