Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел “Golden Beach 3*-Метаморфози

Хотел “Golden Beach 3*-Метаморфози

 
(0 Оцени)

МЕТАМОРФОЗИ – ЛЕТО 2022

Хотел GOLDEN BEACH 3*

Термин од: Број на ноќевања По лице во              2+1 ЕКО По лице во                2+1 По лице во                1/4 студио По лице во                1/4 апарт.
21.05 7 180 190 200 210
28.05 7 200 200 220 230
4.06 7 250 270 300 320
11.06 7 280 300 330 350
18.06 7 320 340 360 380
25.06 7 340 360 390 410
2.07 7 360 380 410 430
9.07 7 380 410 440 460
16.07 7 430 450 480 500
23.07 7 430 450 480 500
30.07 7 430 450 480 500
6.08 7 430 450 480 500
13.08 7 430 450 480 500
20.08 7 430 450 480 500
27.08 7 370 410 430 450
3.09 7 320 330 360 380
10.09 7 230 230 250 270
17.09 7 180 180 210 230

Хотелот ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Хотелот располага со 47 соби, 1/3 со брачен кревет + нормално легло. Собите се опремени со фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет, кој оваа година е комплетно реновиран. Хотелот е опколен со боровата шума од едната и море од другата страна, и со тоа е совршен склоп за релаксирање и одмор како психички така и физички. Во склоп на хотелот има и базен со „pool bar” и лежалки, кои се бесплатни за користење од страна на гостите. Хотелот е на база „All inclusive light”!

*All Inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ):

  • Појадок 08:00-10:00ч. на база шведска масa;
  • Ручек 13:30-15:00ч. на база шведска маса;
  • Вечера 19:00-21:00ч. на база шведска маса;
  • Неограничено, локални алхохоли како пиво и вино и безалхохолни пијалоци од 12:00-21:00;

 

НAПОМЕНА:

– Цените се дадени по лице и се однесуваат за услуга All inclusive Light (СЕ ВКЛУЧЕНО ЛАЈТ) за број на ноќевања дадени во табелата;

Максимален капацитет на собите:

– 2+1 (еко или стандард) – 3 возрасни

– 1/4 (студио или апартман) – 4 возрасни

– Прво дете до 13,99 години, сместено со двајца возрасни, на редовно легло во 2+1 Еко или стандард  – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни, сместено на редовно легло во 1/4 Junior suite или Family apartment – БЕСПЛАТНО;

– Трет возрасен над 14 години, сместен во 2+1 Economy или Standard, плаќа 50% од цената во табелата

– Трет и четврт возрасен над 14 години, сместени во 1/4 Junior suite или Family apartment, плаќаат по 50% од цената во табелата;

– Дете до 7 години, дозволено е да се смести бесплатно како четврто лице во 2+1 Economy или Standard, или како 5-то лице во Junior suite или Family apartment, со тоа што не користи кревет (дели легло заедно со родителите)

– BABY COT – БЕСПЛАТНО (на претходно одобрено барање)

– Туристичка такса е 1.5 еур на ден по соба и се плаќа на лице место;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот;

– Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање е во 10 часот по локално време;

– За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%;

– Цените се изразени во ЕУР за плаќање во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

 

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 40€
  • деца од 2 до 12 години: 35€
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register