Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел “Golden Beach 3*-Метаморфози 2024

Хотел “Golden Beach 3*-Метаморфози 2024

 
(0 Оцени)

МЕТАМОРФОЗИ – ЛЕТО 2024

Хотел GOLDEN BEACH 3*

Хотел ГОЛДЕН БИЧ е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис. Опколен е со боровата шума од едната, а море од другата страна со што е совршен склоп за релаксирање и одмор. Хотелот располага со 47 соби: 1/3 Приземје собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 Стандард собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 Студио собите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба) , 1/4 Апартман собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба) и 1/5 Апартман со директен поглед кон море (брачен + 1 единечен и 2 единечни кревети во различна соба) . Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бар на плажа кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН !

Појадок 08:00-10:00 ч. на база шведска масa;

ПОЛУПАНСИОН НОЌИ 1/3  1/3  1/4 1/4 1/5
ТЕРМИН Приземје Стандард Студио Апартман Апартман
25.05 7 220 230 270 290 330
01.06 7 240 270 310 330 370
08.06 7 280 300 350 370 410
15.06 7 310 340 400 420 460
22.06 7 340 370 420 440 480
29.06 7 370 390 440 460 500
06.07 7 410 420 490 510 550
13.07 7 440 470 520 540 590
20.07 7 440 470 520 540 590
27.07 7 440 470 520 540 590
03.08 7 440 470 520 540 590
10.08 7 440 470 520 540 590
17.08 7 440 470 520 540 590
24.08 7 420 450 490 510 550
31.08 7 360 390 420 440 480
07.09 7 320 340 390 410 450
14.09 7 260 280 340 360 400
21.09 7 240 250 290 310 350
28.09 7 / / / / / 220 250 270 310

Вечера 18:30-21:00 ч. на база шведска маса

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

  • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот;

Попусти за рана уплата:

  • Попустот за рана уплата од 10%важи за резервации направени до 12.2023; со аконтација од 50% од вкупниот износ на аранжманот и целосна доплата до 01.03.2024;

НАПОМЕНА:

– Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН за 7 ноќевања;

– Прво дете во 1/3 Приземје  или Стандард” од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;

– Второ дете во 1/3 Стандард  до 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Прво и второ дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

–  Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман’ од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

– Трето дете во 1/4 Студио или Апартман  од 0 до 05,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло – БЕСПЛАТНО

– Трета, четврта и петта возрасена особа над 12 години во 1/4 студио, 1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;

– Туристичка такса се плаќа на лице место во хотелот;

– Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот;

– Бесплатно користење на Wi-Fi интернет во склоп на хотелот и во соба;

– Сместување во собите е по 15:00 по локално време а напуштање е до 10:00 по локално време;

– За уплатени два последователни термини (7+7 ноќевања) одобруваме вкупен попуст од 5% (попустите не се комбинираат со актуелните промоции);

– Цените се изразени во евра, а плаќањето е во денарска противвредност 1 € = 62 денари;

– Цената на превозот на релација Скопје – Халкидики – Скопје изнесува:

  • возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
  • деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
  • деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

 

 

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register