Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Апартмани Kalonis Deluxe- ШЕНЃИН

Апартмани Kalonis Deluxe- ШЕНЃИН

 
(0 Оцени)

 

АЛБАНИЈА – ШЕНЃИН

Апартмани КАЛОНИС ДЕЛУКС

Градот Шенѓин, Албанија е крајбрежен град кој излегува на Јадранското Море и претставува растечка туристичка дестинација

позната по плажите и хотелските комплекси.

Шенѓин познат уште како Свети Јован Медовски епоранешна општина во округот Леже, северозападна Албанија

чие население брои околу 8.000 жители.

Пристаништето во Шенѓин е едно од најпознатите и најголемите во Албанија.

Песочната плажа во Шенѓин е една од најубавите плажи каде што може да ги поминувате летните одмори.

Локалното население овој дел го смета за „оаза на Јадранот“.

Шенѓин ќе ви понуди широки плажи долги 3 км, чист песок и сино Јадранско море.

На само 4 часа возење од Скопје, Шенѓин ќе ви понуди се она што Ви е доволно за вистинско уживање.

Апартманите Калониссе наоѓаат во Шенѓин. Сместувањето се состои од 1/3 и 1/5 студиа и 1/4 апартмании

еден Дуплекс апартман за 6 лица.

Апартманите имаат излез на туристичкото шеталиште кое од морето ги дели само 30 метри.

Од центар се оддалечени 700 метри. Вилата поседува: сопствен паркинг, Wi-Fi, Милениците се дозволени.

Check-in 14:00   Check-out 10:00

Координати:41°47’59.9″N 19°36’07.3″E

 

Термин Студио 1/3 за 3 лица Студио 1/5 за 5 лица Едноспален апартман за 4 лица Дуплекс апартман со 2 спални за 6 лица
26.05-02.06.2024 325 310 340€ 400 €
02.06-09.06.2024 385   420 € 455 € 525 €
09.06-16.06.2024 385 € 420 € 455 € 525 €
16.06-23.06.2024 385 € 420 € 455 € 525 €
23.06-30.06.2024 385 € 420 € 455 € 525 €
30.06-07.07.2024 445 € 480 € 545 € 585 €
07.07-14.07.2024 445 € 490 €  560 € 595 €
14.07-21.07.2024 445 € 490 € 560 € 595 €
21.07-28.07.2024 445 € 490 € 560 € 595 €
28.07-04.08.2024 470 € 505 575 640
04.08-11.08.2024 490 € 525 595 700
11.08-18.08.2024 490 € 525 595 700
18.08-25.08.2024 490 € 525 595 700
25.08-01.09.2024 490 € 525  595 700
01.09-08.09.2024 385 € 420 455 525
08.09-15.09.2024 385 € 420 455 525
15.09-22.09.2024 385 € 420 455 525
22.09-29.09.2024 385 € 420 455 525

 

Важни информации:

* Кои плажи да ги посетите ?

Најпопуларните плажи во ова мало, но популарно туристичко место се: плажата Шенѓин, плажата Тале, плажата Рана е Хедхун …Плажата Шенџин е популарна кај туристите од целиот свет. Морето е чисто, сино, а плажата е широка и песочна, дното е плитко, без камења, воздухот е заситен со јод. Во близина има ресторани, кафулиња, салони за убавина, аптеки, супермаркети, базени, игралишта, детски игралишта, паркинг места. На плажата има тушеви, тоалети, места за пресоблекување, корпи за отпадоци.

Плажата Тале: Тоа е една од најжешките нови летни дестинации на северот на Албанија. Оваа популарна нова област постојано се подобрува и станува поатрактивна за туристите, преку нова патна инфраструктура, нови хотелски капацитети и низа ресторани со морска храна. Плажата е песочна и се протега по должината на морето. Интересно, е што целата област има многу лековити својства, благодарение на изобилството на јод и уникатниот, ситнозрнест црн песок. Плажата е донекаде дива и недопрена бидејќи сè уште не е популарна дестинација за туристите.

*  Некои подобри места за јадење се: местото Шкрели, рестораните Лагуна парк, Рапсодија, Арбе и други

*  Шенџин од Скопје е на околу 4-5 часа возење (околу 310 км), а од меѓународниот аеродром во Тирана е на околу 60 км.

 

  • Цените во табелата се однесуваат за наем на сместување од ноќ без вклучен превоз
  • За отказ на резервација не се враќа уплатениот износ исклучок се прави само доколку патникот си најде замена за веќе резервираната соба)
  • Во студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет, односно број на кревети
  • Сместувањето е првиот ден по 14.00 часот по локално време, а собите ги напуштате последниот ден во 10.00 часот
  • Вилата поседува WIFI интернет, но Агенцијата не сноси одговорност за брзината и квалитетот на истиот
  • Препорачуваме патничко осигурување во агенција
  • Секој патник е обврзан да внимава на важноста и сигурноста на патните исправи –  Агенцијата не сноси одговор
  • Во случај на направена штета во вилата, сопственикот на вилата може да наплати на лице место за направената штета

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register