Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Александар 4* – Будва 2024

Хотел Александар 4* – Будва 2024

 
(0 Оцени)
Hotel ALEKSANDAR 4* Термин
Тип соба Капацитет 01.04-01.06. 01.06-01.07. 01.07-01.09. 01.09-01.10. 01.10-01.11.
Двокреветна соба 2+0, 2+1 45 € 62 € 78 € 62 € 45 €
Апартман 2+2 2+2 52 € 72 € 90 € 72 € 52 €
Доплата за All Inclusive   19 € 19 € 19 € 19 € 19 €
Цените и доплатите се по лице на ден на база Полупансион, (појадок и вечера на шведска маса)
All inclusive вклучува: Појадок, ручек и вечера – шведска маса, благо и овошје од 11-16ч., аклохолни и безалкохолни пијалоци од 10-23ч.

Услови за деца:

– Деца до 1.99г. – Бесплатно
– Прво дете 2-6,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години на дополнително легло во 1/2+1 соба 30% попуст;
– Aпартман 2+2 деца до 6,99 години на дополнително легло 50% попуст;
– Aпартман 2+2 деца 7-11,99 години 30% попуст;

Доплати:

– За All Inclusive за деца од 2-6,99г. изнесува 9€ по дете на ден, 13 € за деца од 7-11.99г.
– Доплата за ручек 13€ по лице на ден;
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во 1/2+1 Соба, во апартман нема попуст.
– Baby Cot 8€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

– Паркинг – се доплаќа 10 евра на ден

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 50% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;
– Минимум престој 3 ноќи

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register