Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Калипсо – Ханиоти Велигден

Хотел Калипсо – Ханиоти Велигден

 
(0 Оцени)

Ханиоти — познато туристичко место на Касандра , лоцирано во источниот дел на првиот крак на Халкидики, Република Грција. Се наоѓа на 89 километри оддалеченост од Солун, 3 км од Пефкохори, 4 км од Полихроно. Едно е од најпосетуваните места за туристите кои летуваат во Грција.

 

ХОТЕЛ КАЛИПСО

Calypso е семеен хотел кој се наоѓа на само 300 метри од песочна плажа на Ханиоти во Халкидики. Хотелот располага со базен и ресторан во кој се служи медитеранска кујна.

Сите соби во Calypso Хотел се опремени со клима, сателитска ТВ и фрижидер. Секоја соба има балкон со поглед кон селото.

На барот покрај базенот гостите можат да уживаат во сендвичи и кафе во текот на денот. Во вечерните часови, главниот lounge бар служи пијалоци во пријатна атмосфера и релаксирачка музика.

Различни спортски терени се на само 3 минути пешачење. Центарот на Ханиоти е са само 100 метри од хотелот и има продавници и барови.

 

ЦЕНА: 7.300 денари по лице

 

Во цената е вклучено:

  • 3 ноќевања на база ноќевање со појадок во Хотел Calypso во Ханиоти
  • Автобуски превоз на наведената релација

Во цената не е вклучено:

  • Патничко осигурување
  • Туристичка такса 1,50 евро од ден по лице

  • Деца 0-5,99 години со двајца родители плаќаат само превоз 2800 денари (без дополнителен кревет)
  • Деца 6-11,99 години со двајца родители плаќаат 4900 денари и спијат на дополнително легло

Време на поаѓање: 06:00 часот пред Дрводекор

Време на враќање: 16:00 часот по грчко време

 

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register