Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Словенска Плажа 4* – Будва

Хотел Словенска Плажа 4* – Будва

 
(0 Оцени)

HOTEL SLOVENSKA PLAZA 4* BUDVA
Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

 

Термин:
Тип на соба / апартман Капацитет 01.04-01.06. 01.06-01.07. 01.07-01.09. 01.09-01.10. 01.10-01.11.
Двокреветна соба, без балкон 2+1 42 € 57 € 72 € 57 € 42 €
Студио, без балкон 2+1 45 € 63 € 79 € 63 € 45 €
Студио 02L, без балкон 2+1, 2+2 47 € 66 € 82 € 65 € 47 €
Апартман 04, без балкон 2+1, 2+2 47 € 66 € 82 € 66 € 47 €
Двокреветна премиум соба, без балкон 2+1 43 € 60 € 75 € 60 € 43 €
Студио премиум, без балкон 2+1 47 € 66 € 82 € 66 € 47 €
Студио 02L премиум, без балкон 2+1, 2+2 50 € 68 € 86 € 68 € 50 €
Апартман премиум 04, без балкон 2+1, 2+2 50 € 68 € 86 € 68 € 50 €
Доплата за All Inclusive 19 € 19 € 19 € 19 € 19 €
Доплата за балкон 2 € 2 € 2 € 2 € 2 €

 

 

Услови за деца:
– Прво дете 2-6,99 години на доп.легло во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 50% попуст;
– Прво дете 7-11,99 години на доп.легло во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 30% попуст;
– Две деца 2-11,99 години на дополнилтено легло (деца на заедночно легло) во 1/2+1 Standart Room или 1/2+1 Studio Standart 50% попуст;
– Aпартман 2+2 за три возрасни лица се наплаќаат 3 полни цени;
– Aпартман 2+2 за четири возрасни лица (3-то и 4-то лице) имат по 10% попуст;
– Aпартман 2+2 во случај 3 возрасни + 1 дете 2-11,99 години, трето возрасно лице има 10% попуст а дете (2-6,99 години 50% попуст или 7-11,99 години 30% попуст)
– Апартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца до 6,99 години деца 50% попуст;
– Aпартман 2+2 – 2 возрасни + 2 деца 7-11,99 години 30% попуст;
– Aпартман 04: 2 возрасни + 2 деца, 3 возрасни + 1 дете, 4 возрасни лица;
– Во овој тип на апаартман не се одобрува попуст за возрасни лица.Мин.наплата 3,4 коефициент
– 2 возрасни + 2 деца 2-11,99 години, се одобрува 30% попуст.

Доплати:
– Доплата за ручек 13€ по лице на ден;
– За All Inclusive за дете 2-7.г. изнесува 9 € на ден, од 7-12.г. 13€;
– Трето возрасно лице на дополнително легло 10% попуст во Standart Room и Studio Standart
– Baby Cot 8€ на ден (задолжителна претходна резервација);
– Tуристичка такса и хотелско осигурување 1,50€ по лице на ден; Деца 12-18 години 1€ по лице на ден; Деца до 11,99 години плаќат само 0,50€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво по курс 1€=62 Денари;
– За резервација 30% при резервација остаток 21 ден пред тргнување;

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register