Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Сокотерме 3*

Хотел Сокотерме 3*

 
(0 Оцени)

Хотел Сокотерме се наоѓа во близина на градскиот парк, на 5 минути пешачење од центарот.

 • Супериорни соби (двокреветни или трокреветни) содржат: бања (fenTWC), два поврзани кревети (200cm x 90cm), LCD телевизор, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Трокреветните соби имаат дополнително легло или софа на истегнување. Сите соби (освен една) имаат тераса, а просториите се за непушачи. Тие се наоѓаат на првиот или вториот кат и до нив може да се стигне со лифт или скали. Доколку е потребно и можно, може да се додаде бебешко креветче или дополнително легло.
 • Делукс соби:со камин „Купидон“ (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, џакузи, фен за коса), „француски“ кревет (200cm x160cm), софа, камин со камин, LCD телевизор, A / C, телефон , мини бар, сеф, wi-fi интернет, тераса со поглед на градот. Гостите добиваат крпи и влечки, Ако е потребно, може да се додаде бебешко креветче.
 • Делукс соба  “Аква” (за 2 до 4 лица) содржи: бања (TWC, фен за коса), “француски” кревет (200cm x160cm), софа кревет, аквариум со риба, LCD телевизор со кабелска програма, A / C, телефон, мини бар, сеф, wi-fi интернет. Собата има тераса и се наоѓа на вториот кат. Гостите добиваат крпи и влечки, како и козметички и хигиенски додатоци. Доколку е потребно, може да се внесе креветче во просторијата.

ЦЕНОВНИК

Цена по лице од ден со доручек: Супериор соба Делукс со камин„Купидон“ “Аква”
недела-четврток 46€ 60€ 60€
петок-сабота 55€ 65€ 65€

*ВО ЈУЛИ И АВГУСТ- ВИКЕНД ЦЕНИ

Дадените цени се по лице и вклучуваат:

 • ноќевање со појадок
 • користење на спа велнес центрите
 • затворен и отворен базен .
 • • финска сауна
  • парна бања
  • солена соба

Во цената не е вклучено : 

 • Tакса за престој (100 динари на ден по лице), осигурување (10 динарина ден по лице) и регистрација 10 динари. за целиот престој. Деца до 7 години не плаќаат такса за престој адеца од 7 до 15 години плаќаат 50 динари.Се плаќа во хотел.
 • Дополнителни масажи и медицински третмани во хотелот и се плаќаат на лице место.

Доплати и попусти:

 • Деца до 2 год гратис
 • Деца од 2 до 5 год 50% од цената
 • Деца од 5 до 12 год 70% од цената

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register