Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Луковска Бања

Луковска Бања

 
(0 Оцени)

СРБИЈА 2024

Луковска Бања

ХОТЕЛ ЈЕЛАК 3*** ,ХОТЕЛ КОПАОНИК 3***

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛН ПАНСИОН( доручек,ручек,вечера)

Тип на сместување

 

Јануари-Март    Април Мај-Јуни Јули/Септември
1 / 2  стандард 55 € 55 € 56 € 60 €

 

ХОТЕЛ БЕЛА ЈЕЛА 4**** –  ЛУКОВСКА БАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН( доручек и вечера)

Тип на сместување Јануари-Март Април Мај-Јуни Јули-Септември
1 / 2 Стандард 63 € 64 € 65 € 68 €
             

 

 

Основниот BO ден вклучува:
• Сместување во двокреветни стандардни соби (ТВ, минибар, бањарки, фен),
• Лекарски прегледи од дежурни лекари;
• Балнеотерапија: капење во лековита вода (внатрешни џакузи базени, надворешни базени, „вирли“) во Горња Бања – места на природно извирање на термална вода), хидрокинеза терапија (групни вежби во базен со лековита вода);
• Секојдневна употреба на Велнес центарот: финска сауна, био сауна, парна бања, солена соба, тепидариум;
• Секојдневно користење на спортски терени (асфалтен терен за мали спортови: кошарка, ракомет, одбојка);
• Програма за анимација со рекреативен терапевт: групни вежби во теретана и на отворено, прошетки низ областа;
• Оброци на база полупаснион (појадок и вечера) или полн пансион: појадок – избор од 10 јадења, ручек и вечера по принцип анкети (3 оброци од дневното мени + диета), по препорака на докторот се воведува посебен
диета (за дијабетичари, за пациенти со висок крвен притисок, диета без глутен);
• WiFi интернет;
• Локални даноци.

ПОПУСТИ ДОПЛАТИ ЗА ХОТЕЛ БЕЛА ЈЕЛА :
• Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.

• Доплата за Лукс Апартман (4+1)   :21 € по лице на ден.
• Доплата за  Апартман: 13 € по лице на ден.

ПОПУСТИ ДОПЛАТИ ЗА ХОТЕЛИ ЈЕЛАК И КОПАОНИК

Доплата за еднокреветна соба: 13 € на ден.•

Доплата за Комфорт Соба : 5€

• Доплата за  Апартман: 13 € по лице на ден.

Услови за деца:
o Деца до 5 год. – БЕСПЛАТНО,
o Деца од  5-10 год. 50% попуст од наведените цени,
o Деца над 10 и повеќе год. плаќаат цена како за возрасен.

 • Вклучено
  Интернет
  Појадок
  Сауна
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Детско катче
  Паркинг
  Фитнес

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register