Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* 05.03-30.04

ХОТЕЛ МУРИТЕ 4* 05.03-30.04

 
(0 Оцени)

ХОТЕЛ МУРИТЕ  4 *

 

Цени валидни : 05.03-30.04.2024

 

ГЛАВНА ЗГРАДА – АЗАЛИА

Недела – Четврток Петок – Сабота
Двокреветна соба 2+0 50€ 55
Едноспален апартман 2+2 56€ 60
Двоспален апартман 4+2 50€ 55

 

 

СПОРЕДНА ЗГРАДА – ОРХИДЕА

Недела – Четврток Петок – Сабота
Двокреветна соба 2+0 45€ 50
Едноспален апартман 2+2 50€ 54
Двоспален апартман 4+2 45€ 50

 

 

 Деца до 5.99 год. – бесплатно
 Прво дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – бесплатно
 Второ дете од 6-13.99 год. на дополнително легло во едноспален апартман – 50% попуст
 Дете од 6-13.99 год. на редовно легло во двокреветна соба – 50% попуст
 Возрасен на дополнително легло  50% попуст од редовната цена
За сместување во двоспален апартман се плаќаат 4 полни суми ,во троспален апартман се плаќаат 6 полни суми .
 Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Цената е по лице за 1 ноќевање и вклучува :

  • Се вклучено – АЛЛ( Ноќевање , појадок , ручек,ужина,вечера ,неограничени алкохолни и безалкохолни пијалоци , кафе,чај  од 10.00 до 22.00 часот.)
  • Користење на СПА Центар – внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
  • Паркинг
  • Интернет
  • Детски кат

 

Murite 4* Банско – Се наоѓа во тивката долина на Разлог,на околу 7 км од Банско ,  обезбедува врвно сместување и објекти опкружени со импресивни панорамски погледи на планината. Wi – Fi пристапот е бесплатен во сите делови од хотелот. Паркирањето е бесплатно и превоз до Банско е на располагање на гостите.
Капацитет и услуга:
Комплексот се состои од 4 згради кои се на 50 метри едни од други. Главната зграда нуди луксузни спа и велнес објекти со затворен базен, како и пријатно лоби со отворен камин, детско катче, ресторан, продавници, ноќен клуб и сала со игри. Гостите на хотелот можат да уживаат во појадокот во ресторанот, а во вечерните часови, коктел барот служи широк спектар на пијалоци и мали закуски. Бесплатен ски – превоз за сите гости на хотелот. Згрижување на деца, исто така, е предвидено со доплата во хотелот.
Опис на соби:
Сите апартмани имаат балкон со поглед на планината, и се опремени со дабови паркети и теписи во спалните соби. Сите тие имаат сателитска ТВ, софа и iPod докинг станици со систем за домашна забава. Некои исто така, се карактеризираат со голема кујна.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register