Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Хотел Орфеј 4* – Банско со превоз

Хотел Орфеј 4* – Банско со превоз

 
(0 Оцени)

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 07:00 часот, Куманово – 7:30, Крива Паланка – 8:30

Време на враќање

14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено

 

Ноќевања согласно избраниот термин со појадок и вечера во хотел Орфеј (Банско)
Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје – Банско – Скопје
Kористење на СПА центар (базен, сауна, парна бања, фитнес)
Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
Обезбеден превоз до почетната станица на кабинковиот лифт, согласно распоредот на хотелот

Во цената не е вклучено

Патничко осигурување
Туристичка такса 1 евро на ден по лице
Се што надвор од програмата

Термин

02.01-05.01.2024( Вторник – Петок)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
05.01-08.01.2024(Петок – Понеделник)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
08.01-11.01.2024 ( Понеделник – Четврток)3 HB со вклучен превоз – 8600 денари
11.01- 14.01.2024 (Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
14.01-18.01.2024 ( Недела – Четврток)4 HB со вклучен превоз – 10800 денари
18.01-21.01.2024 ( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
25.01-28.01.2024 (Четврток-Недела)3 HB со вклучен превоз – 8900 денари
02.02-04.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
09.02-11.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
16.02-18.02.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари
08.03-10.03.2024 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз – 6900 денари

Доплати за деца

Деца(инфант) 0-6,99 – 2790 денари ( со двајца возрасни)
Деца 6-11,99 ( со двајца возрасни) – 4900 денари со 2 ноќевања, 5700 денари со 3 ноќевања, 6800 денари со 4 ноќевања
 • Вклучено
  Детско катче
  Интернет
  Појадок
  Сауна
  Фитнес
 • Не е вклучено
  All inclusive
  Паркинг

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register