Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

SimOtel Ermis 3* – Ханиоти

SimOtel Ermis 3* – Ханиоти

 
(0 Оцени)

ХаниотиЛЕТО 2024

хотел Sim Otel Ermis 3*

 

Хотел SimOtel Ermis 3* се наоѓа во најубавиот дел на Ханиоти, поточно во строгиот центар на градот на околу 180 метри од плажа .  Хотелот има директен излез на градскиот плоштад а со тоа и на градското шеталиште. Со оглед на местоположбата, опкружен е со бројни ресторани, кафичи, сувенирници, продавници за гардероба како и продавници за храна, мини маркети, пекари итн.

Хотелот има рецепција која работи од 8 до 22ч секој ден, ресторан во кој се служи појадокот како и интернет конекција. Располага со двокреветни (две единечни легла) и трокреветни соби на прв и втор кат. Секоја соба има: сопствено купатило со туш, балкон, клима уред (вклучен во цена јули и август, во јуни и септември се доплаќа 5 еур. на ден по соба), фрижидер, фен.

 

ТЕРМИН ОД: Ноќевање со појадок  

Соба 1/2

 

26.05 7 190
02.06 7 220
09.06 7 270
16.06 7 290
23.06 7 320
30.06 7 340
07.07 7 360
14.07 7 360
21.07 7 360
28.07 7 360
04.08 7 360
11.08 7 360
18.08 7 360
25.08 7 290
01.09 7 260
08.09 7 230
15.09 7 210
22.09 7 190

 

* Појадок од 8:00 ч. до 10:00 ч. секој ден, шведска   

   маса со самопослужување.

* Доплата за вечера 15 еур. по лице по оброк.

 

НАПОМЕНИ:   

* Цените во табелата се по лице, и вклучуваат  7 ноќивања со појадок

* Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла.

* Туристичката такса од 2,5 еур. по соба на ден, се плаќа на лице место.

* Сместувањето во собите е после 14:00 часот локално време, а напуштањето на собите

   е до 09:00 часот локално време.

* Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

* Цените се дадени во евра плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1 eur =   

   62,00 мкд.

 

ПОПУСТИ:

* За уплатени два аранжмана 7+7 ноќевања одобруваме вкупен попуст од 5%.

* Различните попусти не се комбинираат, односно не се одобрува попуст на веќе одобрен

попуст по друга основа.

* Попустите за рана резервација не се комбинираат со останатите попусти.

 

РЕЗЕРВАЦИИ И ПЛАЌАЊЕ:

* За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на

потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на

аранжманот.

 

УСЛОВИ ЗА РАНА РЕЗЕВАЦИЈА:
* Уплата 50% од износот на аранжманот
* Доплата најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање.
* Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат

   наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуeлни во периодот на доплата.

 

ПРЕВОЗ:
* Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање

   на автобусот според локалните сообраќајни услови и прописи.

* Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се

паркира автобус,
* Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

* Агенцијата, распоредот на седење во автобусот го прави 2 дена пред датумот на поаѓање.

* Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство,

а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 еур.

по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ Скопје-Халкидики-Скопје:

 

  • Возрасни: 45 € (еден правец 35 €)
  • Деца од 2 до 12 години: 35 € (еден правец 30 €)
  • Деца до 2 години: БЕСПЛАТНО (не користи седиште во автобус);

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register