Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила Евгенија -Неи Пори 2024

Вила Евгенија -Неи Пори 2024

 
(0 Оцени)

НЕИ ПОРИ  ВИЛА  ЕВГЕНИЈА

 

Неи Пори е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

           Вила Евгенија   се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 1/4 студија .Вилата се наоѓа 200 м одалечена од плажа. Студија се опремени со кујна,ТВ, WI-FI климата е со доплата 5 евра на ден.

– 10 % попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на вон сезонски цени

(јуни и септември)

– 5 % попуст за резервации и уплати до 31.01.2024 на сезонски цени(јули и август)

                                       *попустот не важи за промо цени

 

термин

ноќи  1/4 ПРИЗЕМЈЕ

студио

 

24.05.24 9 140  промо
02.06.24 7 190
09.06.24 7 269
16.06.24 7 339
23.06.24 7 379
30.06.24 7 399
07.07.24 7 429
14.07.24 7 449
21.07.24 7 449
28.07.24 7 469
04.08.24 7 469
11.08.24 7 449
18.08.24 7 439
25.08.24 7 399
01.09.24 7 379
08.09.24 7 329
15.09.24 7 259
22.09.24 7 199

 

 • Кординати: 97372, 22.6555

ОПИС

 

1/4 СТУДИО БР 1- Се наоѓа на приземје , има заграден дел од дорот кој го користи како тераса. Студиото е опремено со кујна со голем фрижидер и решо, WC, два дупли кревети, тв и клима.

 

1/4 СТУДИО БР 2- Се наоѓа на приземје , има заграден дел од дорот кој го користи како тераса. Студиото е опремено со кујна  со голем фрижидер и решо, WC,  два дупли кревети, тв и клима.

 

1/4 СТУДИО БР 3- Се наоѓа на приземје , има заграден дел од дорот кој го користи како тераса. Студиото е опремено со кујна  со голем фрижидер и решо, WC,  два дупли кревети, тв и клима.

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 5 еур на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме)

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница  се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница (е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register