Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила Литца 1 – Неа Флогита 2024

Вила Литца 1 – Неа Флогита 2024

 
(0 Оцени)

                                                                          Вила  LITCA

 Вила  Litca е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата. Вилата располага со приземје и три ката .Апартманот е  со пет легла на трет кат.

 

GPS координати : 40.258538, 23.215667

 

  10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на вон сезонски цени  (јуни и септември)

 

 • 5 % попуст за резервации и целосна уплата до 01.2024 на сезонски цени (јули и август)

 

                                       *попустот не важи за промо цени

 

*Доплата за туристичка такса 0.5 еур на ден,(се плаќа во вилата).

 

Цени за наем на апартман
Термини Бр. ноќевања 1/5Апартман
24.05.2024 8 160 промо
01.06.2024 7 260
08.06.2024 7 320
15.06.2024 7 380
22.06.2024 7 440
29.06.2024 7 490
06.07.2024 7 550
13.07.2024 7 580
20.07.2024 7 580
27.07.2024 7 610
03.08.2024 7 610
10.08.2024 7 580
17.08.2024 7 580
24.08.2024 7 510
31.08.2024 7 450
07.09.2024 7 390
14.09.2024 7 310
21.09.2024 7 210 промо

 

 • АПП БР 1Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети и софа (тросет) на пуштање во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) ,тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин ,попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 5€на Студио или Апп од ноќ (се плаќа во објектот )
 • Користењето на клима-уред (БЕСПЛАТНО).
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме).

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45 евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.
 • Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена-причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register