Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipis cing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis theme natoque

Следете не
ГОРЕ

Вила Вула – Лептокарија 2024

Вила Вула – Лептокарија 2024

 
(0 Оцени)

Вила  ВУЛА  Лептокарија

 

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа.

Вила Вула е  лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија.  На 10 минути  од центарот.

 

*Вилата е нова изградена во 2020 година. Самата вила располага со три ,четири и пет  креветни студија кои дел се со странчен поглед на море.Сите студија имаат тераси и се опремени со кујни ,ТВ,wi-fi.

 

-Клима со доплата од 5 евра

 

 

10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.01.2024 на

вон  сезонски цени  (јуни и септември)

 

 • 5 % попуст за резервации и целосна уплата до 01.2024 на сезонски цени   (јули и август)

 

                                       *попустот не важи за промо цени

 

 

GPS Kordinati : 40.0655, 22.56647

 

 

термин

ноќи  1/3

студио

 1/4

студио

1/4+1

студио

24.05.2024 9

 

100 промо

 

120 промо

 

130 промо
02.06.2024 7 155 175 185
09.06.2024 7 210 230 240
16.06.2024 7 240 270 280
23.06.2024 7 280 310 320
30.06.2024 7 330 350 360
07.07.2024 7 370 399 409
14.07.2024 7 399 419 429
21.07.2024 7 409 429 439
28.07.2024 7 430 450 460
04.08.2024 7 430 450 460
11.08.2024 7 399 419 429
18.08.2024 7 370 399 409
25.08.2024 7 340 360 370
01.09.2024 7 290 330 340
08.09.2024 7 270 299 309
15.09.2024 7 240 270 280
22.09.2024 7 155 175 185

 

 

 

1/3 СТУДИО   БР  2 –  се наоѓа  на високо приземје и е со засебен влез.  Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/3 СТУДИО  БР 3 – се наоѓа  на високо приземје . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/4  СТУДИО БР  4 – се наоѓа на прв кат. Студиото има сопствен голем балкон со страничен поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два  брачени кревети грчки стандард  , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

1/3 СТУДИО  БР 5 – се наоѓа  на прв кат . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

 

1/4  СТУДИО БР 6 –  се наоѓа на втор кат. Студиото има сопствен голем балкон со страничен поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два  брачени кревети грчки стандард  , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

1/3 СТУДИО  БР 7- се наоѓа  на втор кат . Студиото има сопствен балкон,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, еден брачен кревет грчки стандард и еден единечен кревет , WC, клима и ТВ.

 

1/4  СТУДИО БР 8 – се наоѓа на трети кат. Студиото има сопствен голем балкон со поглед на море,  кујна во склоп на собата опремена со решо и мал фрижидер, два  брачени кревети грчки стандард  , WC, клима и ТВ.Со можност да се стави дополнително легло (фотелја на расклопување).

 

 

 

Услови под кои важи аранжманот

Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

 

 • За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
 • Доплата на туристичка такса 5€на студио од ноќ (се плаќа во Агенција )
 • Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)во студио.
 • WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО (за јачина на сигнал не гарантираме)

 

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

 • За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
 • За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

ВАЖНИ ИНФОРМАЦИИ:

 

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
 • За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Единствено е дозволено сместување на едно дете до 5,99 години над бројот на кревети во секое студио или апартман .
 • Доколку гостите не го почитуваат куќниот ред истите може да бидат избркани од страна на сопственикот на вилата и за тоа не добиваат обештетување од агенцијата.

Локација

0.0
Рејтинг 0
Комфорт 0
Појадок 0
Услуга 0
Хотел 0

Оставете коментар

You don't have permission to register